Willa Maria

Tradycyjne góralskie Podhale

Podhale położone jest u podnóża Tart i to tutaj nadal możemy spotkać się z góralskim folklorem. Przyjeżdżając w te regiony zachwyca nas ta odmienność gwara, zespoły góralskie, taniec, sztuka ludowa, a w szczególności stare góralskie budownictwo. Wiele obiektów pomimo, że są stare zostały odremontowane i na szczęście nie straciły swojego uroku tylko zachowały swój tradycyjny wygląd i zdobienia, ponadto wiele nowych domów budowanych też jest na ten stary regionalny styl.  wille w zakopanem prezentują m.in. ten styl.

Widok górali ubranych w swoje tradycyjne stroje staje się niestety coraz rzadszy, raczej używany jest od święta, a na co dzień górali w swoich strojach spotkamy na straganach z pamiątkami. Warto jednak wspomnieć, że nawet urzędnicy w miastach przy oficjalnych uroczystościach ubierają swój tradycyjny strój góralski. Zwyczaje góralskie często tak jak w całej Polsce połączone są ze świętami kościelnymi i niestety wiele z nich odchodzi w zapomnienie.

W samym  Zakopane wiele restauracji i karczm prezentuje góralski wystrój, regionalną kuchnię a także góralską muzykę często grywaną na żywo. Muzykę na żywo często możemy posłuchać w hotele w zakopanem


http://www.app.popracy.pl/phpthumb/phpThumb.php?src=/galeria_uzytkownikow/156/256fc5eb.jpg&w=800&q=90&zc=0

Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
Willa Maria
Tradycyjne góralskie Podhale